MENU
    mm
mm

Selvklæbende navneskilt til tøj

Selvklæbende navneskilt til tøj er den perfekte løsning til dit næste event. Design med logo og farver, spar tid, og undgå huller i tøjet. Let at påføre og fjerne uden at efterlade limrester.
Design med logo
og tekst efter ønske.
Leveret hos dig
8. - 14. maj
100%
tilfredshedsgaranti
Upload dit design
Upload fil / design
Ønsker til design
Brug for hjælp til Selvklæbende navneskilt til tøj?
Vi sidder klar til at hjælpe dig på
telefon 97155312 eller info@ikastetiket.dk.
  Start chat

Priser
Pris pr. stk. (50x80mm)
100 stk.
kr. 14,95
500 stk.
kr. 5,50
1000 stk.
kr. 3,80
2500 stk.
kr. 1,95
Opstart pr. design kr. 500 (engangsomk.).
Priserne er ekskl. moms

Navneskilte du kan klistre på tøj

Selvklæbende navneskilte til tøj er en nem løsning når du har behov for, at dine gæster og kunder har et tydeligt navneskilt.

Med selvklæbende navneskilte skal du ikke bruge tid på at printe navneskilte til at sætte i kongresmærker. Du har samtidig rig mulighed for at designe de selvklæbende navneskilte med dit logo, brandfarver osv.

Skriv selv navn med en tusch


Du kan skrive navne på navneskiltene på forhånd inden eventet eller lade gæsterne selv skrive deres navn med en sprittusch.

Navneskiltene kan også bruges som adgangskontrol på steder, hvor risikoen for overdragelse af "billet" ikke er særlig høj. Denne type navneskilte er også gode til events, hvor deltagerne kommer uden tilmelding.
De selvklæbende navneskilte er nemme at bruge uanset om dine kunder har læderjakke, strik eller andet tøj på, som de helst vil undgå at stikke nåle i.

Selvklæbende navneskilte til konferencer, kongresser etc.


Brug de selvklæbende navneskilte til tøj som kongresmærker, konferencemærker etc. Overvej nøje hvilke oplysninger der er relevante på navneskiltet og gør plads til dem. Sørg for at have så få oplysninger på navneskiltet som muligt.

Navneskilte med selvklæbende bagside er gode som samtalestartere, når folk møder hinanden på konferencer og kan se hvor de øvrige deltagere kommer fra.

Spar tid med de selvklæbende navneskilte


Du sparer tid ved at bruge denne type navneskilte sammenlignet med de klassiske kongresmærker, hvor dine medarbejdere skal sætte navn inden i plastlommerne.


Har du brug for små navneskilte til at sætte på børnetøj bør du tage et kig på Navnemærket.

Skal du bruge et mindre antal, kan du også skrive med både tusch og kuglepen på vores papirklistermærker.

Varer din konference eller event flere dage, bør du overveje at bruge kontrolarmbånd eller keyhangers med en plastlomme med navneskilt.


Fakta
  • Selvklæbende navneskilte til tøj i dit design.
  • Du bestemmer selv størrelsen pÃ¥ dine navneskilte.
  • Navneskiltene trykkes i dit design.
  • Nemme at fjerne igen - efterlader ikke limrester pÃ¥ tøjet.
  • Design forskellige navneskilte som kan bruges pÃ¥ forskellige dage.
5/5 1